Сертифікація
Сертифікація транспортних засобів
Щоб зареєструвати авто в Україні, необхідно пройти ряд процедур, включаючи сертифікацію. Цілі останньої – підтвердження того, що транспортний засіб відповідає нормам і може безпечно пересуватися на дорогах країни. Також перевіряється рівень екологічних норм – Євро 2 – Євро 5, в залежності від категорії і року випуску ТЗ. Для легкових автомобілів які вже стояли на обліку в органах реєстрації транспортних засобів, викиди повинні бути не нижче Євро 2. Решта транспортних засобів повинні відповідати нормам вихлопу не нижче Євро 5. Сертифікацію необхідно проходити таким КТЗ: вантажні автомобілі, легкові автомобілі, тягачі, автобуси , причепи, напівпричепи, а також деякі автомобілі спеціального призначення.
Сертифікат відповідності на транспортний засіб можливо отримати в тому випадку якщо стан транспортного засобу і його систем відповідає вимогам які діють в Україні.
Наприклад, передні габарити повинні бути білими, бічні помаранчевими, а задні червоними, покажчики поворотів тільки жовті, спідометр автомобіля повинен мати відображення шкали вимірювання швидкості в км \ год. Майбутні власники американських машин можуть зіткнутися з деякими труднощами, так як в Америці дозволено повне тонування лобового скла. Важливим пунктом є те, що власник транспортного засобу повинен правильно підготувати транспортний засіб до проходження сертифікаційних випробувань. Це одне з головних вимог для законного отримання сертифіката відповідності та подальшої реєстрації транспортного засобу в Україні.
Процес оформлення сертифікату відповідності
При проходженні сертифікації відповідності перевіряють чисте і технічно справне авто, що є основною вимогою. Бічні повторювачі покажчиків поворотів повинні бути жовтого кольору і розміщуються на бічних дзеркалах або передніх крилах ТЗ. Задні поворотники жовтого / оранжевого кольору, задні протитуманні фонарі – червоного, передні габаритні вогні – білого. Якщо говорити про світлопропускання скла, то показник лобового скла повинен бути не менше 75%, бічних – не менше 70%.
Одним з пунктів проведення сертифікаційних робіт включає в себе подачу заяви власником транспортного засобу разом з пакетом документів, який аналізується фахівцями органу сертифікації. До список необхідної документації входять:
- техпаспорт попередньої країни реєстрації;
- документи, що підтверджують право власності;
- митні документи;
- паспорт громадянина України, копія ідентифікаційного коду;
- виписка з єдиного реєстру для юридичних осіб;
- довіреність, якщо власника представляє третю особу.
У деяких випадках і при наявності таких необхідно надати протоколи випробувань та \ або сертифікати відповідності які були видані на транспортний засіб іншими лабораторіями та органами сертифікації України або країн підписантів Женевської угоди 1958 року.
Оформлення документів в надійній випробувальній лабораторії
Якщо бажаєте заощадити час, гроші, отримати необхідні документи в найкоротші терміни, звертайтеся в ОТК-СЕРВІС, мережа якої складається з понад 200 випробувальних лабораторій по Україні. Ми надаємо послуги з сертифікації КТЗ з США і Європи, автобусів, причепів для легкових авто, причепів і напівпричепів для вантажних авто і тягачів, переобладнання автомобілів для роботи на ГБО та інших переобладнань.
На сайті в електронному режимі можете залишити заявку, а наші фахівці зв’яжуться в найкоротші терміни. ОТК-СЕРВІС – оперативні, якісні і професійні послуги за оптимальними цінами. Зв’яжіться з нами, щоб отримати більш детальну інформацію.