“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
Задати питання
Залишити відгук

Техогляд автобусів

ОТК – періодична перевірка технічного стану колісних транспортних засобів (КТЗ) та їх конструкції.
На даний момент ОТК повинні проходити легкові та вантажні КТЗ, автобуси та маршрутні таксі, причепи та напівпричепи.

Час виконання

2 чол / 65 хв
Замовити послугу

ОТК-СЕРВІС – це мережа випробувальних лабораторій та пунктів техогляду по всій території України.
Ми здійснюємо обов’язковий техогляд всіх категорій транспортних засобів. Наші клієнти можуть розраховувати на оперативність та професіоналізм наших співробітників та на вигідні ціни.

Підготовчі заходи

Перевезення пасажирів — це особлива відповідальність для водія як у розрізі керування транспортним засобом, так і з погляду відстеження його технічного стану. Тому для водіїв виділена особлива категорія в отриманні прав, а для колісних транспортних засобів, що призначені для перевезення людей і мають більше 8 посадочних місць (окрім місця водія), необхідний обов’язковий технічний контроль (ОТК) двічі на рік. До пасажирських ТЗ належать автобуси, а також автобуси, спеціально обладнані для перевезення людей з інвалідністю або дітей.

ОТК-СЕРВІС — це лабораторії, обладнані для проведення обов’язкового технічного контролю всіх типів транспортних засобів відповідно до чинного законодавства України.

ДОКУМЕНТИ

Для здійснення обов’язкового технічного контролю замовник надає паспорт та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Якщо замовлення здійснює уповноважена особа, то, крім зазначених документів, їй також потрібно пред’явити документ, що підтверджує надані повноваження.

Необхідно підготувати автобус для техогляду: заправити всіма експлуатаційними рідинами згідно з документацією виробника, очистити від пилу, повністю укомплектувати.

До початку безпосереднього технічного контролю необхідно провести візуальний огляд, щоб ідентифікувати транспортний засіб для перевезення пасажирів, перевірити комплектність, звірити номерний знак, ідентифікаційний номер з даними наданих реєстраційних документів. У разі невідповідності техогляд проводитися не буде.

Норми, яким потрібно відповідати

Категорія і призначення автобусів визначають конкретні технічні норми, необхідні для перевірки стану транспортного засобу.

Перевіряють значущі елементи зовнішнього обладнання пасажирського ТЗ, які роблять його безпечним і придатним для руху нарівні з іншими, як-от:

 • загальні характеристики;
 • пневматичні шини та колеса;
 • скла, дзеркала та інші засоби для заднього огляду;
 • склоочисник і склоомивач;
 • зовнішні освітлювальні прилади;
 • газобалонне обладнання (якщо встановлено).

Для контролю як стану конструкції, так і її функціональних можливостей в конкретному ТЗ потрібно перевірити такі елементи:

 • характеристики, що визначають негативний вплив на довкілля;
 • системи двигуна, гальмівна система і система керування;
 • опорні елементи;
 • пасажирський кузов і кабіна;
 • механізми управління силової передачі;
 • мости, осі;
 • прилади та обладнання.

Також необхідна низка додаткових перевірок транспортного засобу, пов’язаних з перевезенням пасажирів. Це стосується, зокрема, шкільних автобусів або ТЗ з додатковими місцями для інвалідів.

Результати перевірки

Позитивним результатом обов’язкового контролю є видача протоколу перевірки технічного стану автобуса. Негативний результат техогляду або невідповідності зі свідоцтвом про реєстрацію призводять до складання акта невідповідності технічного стану ТЗ. Наприклад, якщо в конструкції автобуса виявлена зміна, яка не зареєстрована у визначеному законодавством порядку.

Замовника попередять про виявлену невідповідність та видадуть акт під розписку. Якщо вона незначне, замовник має змогу усунути її самостійно на місці, де проводиться техогляд ТЗ, призначеного для перевезення пасажирів. Коли невідповідність буде усунута, контроль можна проводити повторно.

Лабораторії «ОТК-СЕРВІС» — це висока якість і оперативність за доступною ціною.

  Записатись на послугу

  Для запису на ТО, необхідно заповнити форму зворотного зв'язку. Після чого ми з Вами обов'язково зв'яжемося

   Приєднуйтесь

   Будьте в курсі останніх акцій та новин