ГоловнаВодіямЩо потрібно для проходження техоглядуЯк проводиться техогляд автомобілів
Задати питання
Залишити відгук

Як проводиться техогляд автомобілів

Які категорії і як часто перевіряють?

Хоча в 2011 році відбулося значне спрощення Закону України «Про дорожній рух» у частині, що стосується обов’язкового технічного контролю, все ж залишилося кілька принципових для власників автомобілів пунктів. По-перше, легкові автомобілі, що використовуються в комерційних цілях (перевезення пасажирів або невеликих вантажів), а також всі моделі і типи, старші за чотири роки, підлягають техогляду. По-друге, ОТК необхідно проходити абсолютно всім моделям вантажних авто і причепів до них.

Періодичність проходження обов’язкового технічного контролю для таксі та вантажівок категорії N2 (вантажопідйомність від 3,5 тонн) — щороку. Для всіх інших ТЗ комерційного призначення, легкових, вантажних авто і категорії N1 (до 3,5 тонн) — щодва роки.

Також не варто забувати, що в законодавчих документах може змінюватися перелік категорій авто, періодичність їх перевірки, а також з’являтися нові вимоги до самого огляду. Усе це диктується як законодавством України, так і вимогами Європейського Союзу.

Підготовка, огляд і результати

Усі вищеперелічені норми встановлюють, аби максимально зменшити ризики на дорозі і тримати під контролем обсяги токсичних викидів від транспортних засобів. Але перш ніж починати безпосередній огляд, необхідно врегулювати кілька питань:

 • власник транспортного засобу або уповноважена особа подає свідоцтво про реєстрацію авто та документ, що посвідчує особу;
 • звіряється державний, ідентифікаційний номер, тип кузова авто з даними свідоцтва про реєстрацію ТЗ;;
 • проводиться візуальний огляд, перевірка комплектації, наявності всіх експлуатаційних рідин.

В алгоритмі проведення техогляду легкового та вантажного автомобіля є як загальні кроки, так і специфічні для певної категорії, моделі, призначення транспортного засобу. Поверхневий огляд і глибше тестування, незалежно від категорії, поширюється на такі складники:

 • шини й колеса;
 • дзеркала, стекла та механізми їх очищення;
 • світлові прилади;
 • двигун;
 • гальмівна система і система керування;
 • кузов і рама, мости й осі;
 • вихлопна система;
 • сидіння і ремені безпеки.

Особливості, що стосуються вантажних ТЗ, — цілісність і функціональна придатність тягово-зчіпного, буксирувального пристрою, вантажної платформи. Також додаткова перевірка необхідна, якщо автомобіль використовується для перевезення небезпечних вантажів. У легкових транспортних засобах комерційного призначення ретельно перевіряють кабіну для забезпечення безпеки пасажирів.

За відповідності ТЗ вимогам законодавства ТЗ видається протокол перевірки технічного стану. При невідповідності – акт невідповідності стану ТЗ. Негативний результат проявляється у невідповідності конструкції або функціональності встановленим нормам, даних ідентифікації – зазначеним в документах, незареєстрованих в законодавчому порядку зміни в конструкції. Для складання протоколу необхідно повторно пройти технічний огляд автомобіля. Якщо невідповідності незначні, їх можна усунути на місці.

Сервіс, що заслуговує на довіру

ОТК-СЕРВІС — це понад двісті лабораторій по всій Україні. Кожна з них завдяки сучасному обладнанню та професійним фахівцям, налагодженим алгоритмам роботи оперативно і відповідно до чинного законодавства проводить обов’язковий технічний контроль транспортних засобів. До цього варто додати й цінову доступність наших послуг.

Ми забезпечуємо не тільки велике охоплення завдяки розгалуженій лабораторій по всій країні, але також мобільність — за наявності в автопарку більше ніж 50 авто ви можете замовити огляд з виїздом пересувного обладнання з нашими фахівцями (експертами) на місце.

  Записатись на послугу

  Для запису на ТО, необхідно заповнити форму зворотного зв'язку. Після чого ми з Вами обов'язково зв'яжемося

   Приєднуйтесь

   Будьте в курсі останніх акцій та новин