“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаВодіямЩо потрібно для проходження техоглядуЯк проводиться техогляд автомобілів
Задати питання
Залишити відгук

Як проводиться техогляд автомобілів

Які категорії і як часто перевіряють?

Хоча в 2011 році відбулося значне спрощення Закону України «Про дорожній рух» у частині, що стосується обов’язкового технічного контролю, все ж залишилося кілька принципових для власників автомобілів пунктів. По-перше, легкові автомобілі, що використовуються в комерційних цілях (перевезення пасажирів або невеликих вантажів), а також всі моделі і типи, старші за чотири роки, підлягають техогляду. По-друге, ОТК необхідно проходити абсолютно всім моделям вантажних авто і причепів до них.

Періодичність проходження обов’язкового технічного контролю для таксі та вантажівок категорії N2 (вантажопідйомність від 3,5 тонн) — щороку. Для всіх інших ТЗ комерційного призначення, легкових, вантажних авто і категорії N1 (до 3,5 тонн) — щодва роки.

Також не варто забувати, що в законодавчих документах може змінюватися перелік категорій авто, періодичність їх перевірки, а також з’являтися нові вимоги до самого огляду. Усе це диктується як законодавством України, так і вимогами Європейського Союзу.

Підготовка, огляд і результати

Усі вищеперелічені норми встановлюють, аби максимально зменшити ризики на дорозі і тримати під контролем обсяги токсичних викидів від транспортних засобів. Але перш ніж починати безпосередній огляд, необхідно врегулювати кілька питань:

 • власник транспортного засобу або уповноважена особа подає свідоцтво про реєстрацію авто та документ, що посвідчує особу;
 • звіряється державний, ідентифікаційний номер, тип кузова авто з даними свідоцтва про реєстрацію ТЗ;;
 • проводиться візуальний огляд, перевірка комплектації, наявності всіх експлуатаційних рідин.

В алгоритмі проведення техогляду легкового та вантажного автомобіля є як загальні кроки, так і специфічні для певної категорії, моделі, призначення транспортного засобу. Поверхневий огляд і глибше тестування, незалежно від категорії, поширюється на такі складники:

 • шини й колеса;
 • дзеркала, стекла та механізми їх очищення;
 • світлові прилади;
 • двигун;
 • гальмівна система і система керування;
 • кузов і рама, мости й осі;
 • вихлопна система;
 • сидіння і ремені безпеки.

Особливості, що стосуються вантажних ТЗ, — цілісність і функціональна придатність тягово-зчіпного, буксирувального пристрою, вантажної платформи. Також додаткова перевірка необхідна, якщо автомобіль використовується для перевезення небезпечних вантажів. У легкових транспортних засобах комерційного призначення ретельно перевіряють кабіну для забезпечення безпеки пасажирів.

За відповідності ТЗ вимогам законодавства ТЗ видається протокол перевірки технічного стану. При невідповідності – акт невідповідності стану ТЗ. Негативний результат проявляється у невідповідності конструкції або функціональності встановленим нормам, даних ідентифікації – зазначеним в документах, незареєстрованих в законодавчому порядку зміни в конструкції. Для складання протоколу необхідно повторно пройти технічний огляд автомобіля. Якщо невідповідності незначні, їх можна усунути на місці.

Сервіс, що заслуговує на довіру

ОТК-СЕРВІС — це понад двісті лабораторій по всій Україні. Кожна з них завдяки сучасному обладнанню та професійним фахівцям, налагодженим алгоритмам роботи оперативно і відповідно до чинного законодавства проводить обов’язковий технічний контроль транспортних засобів. До цього варто додати й цінову доступність наших послуг.

Ми забезпечуємо не тільки велике охоплення завдяки розгалуженій лабораторій по всій країні, але також мобільність — за наявності в автопарку більше ніж 50 авто ви можете замовити огляд з виїздом пересувного обладнання з нашими фахівцями (експертами) на місце.

  Записатись на послугу

  Для запису на ТО, необхідно заповнити форму зворотного зв'язку. Після чого ми з Вами обов'язково зв'яжемося

   Приєднуйтесь

   Будьте в курсі останніх акцій та новин