“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
Задати питання
Залишити відгук

Правила проходження техогляду

Транспорт як предмет ОТК

Досвідчені водії вже давно звикли до того, що час від часу з’являються нові правила проходження техогляду для автомобілів. Законодавство спрощується, доповнюється, вводяться нові обмеження або, навпаки, звільняються цілі категорії транспортних засобів від регулярного контролю технічного стану. Зміни диктує соціально-політичне становище в країні — стратегія міністерства, корупційні історії, низка великих аварій та інші аспекти.

Зміни в Законі України «Про дорожній рух» від 2011 року звільняють від регулярного технічного огляду легкові автомобілі та причепи до них, а також всі види мототранспорту, незалежно від терміну експлуатації, якщо вони не використовуються з метою отримання прибутку. Легкові авто, якими користуються в комерційних цілях, тобто які призначені для перевезення вантажів і пасажирів (фургони, пікапи, таксі), підлягають обов’язковому технічному контролю (ОТК). Для всіх періодичність — раз на два роки, для таксі — щороку.

Вантажний колісний транспорт також має свої особливості. Техогляд обов’язковий для всіх типів і категорій, відрізняється лише періодичність:

 • щодва роки — авто категорії N1 (максимальна маса яких до 3,5 тонн) і причепи до них, якими користуються понад два роки;
 • щороку — авто категорії N2 (максимальна маса яких від 3,5 до 12 тонн) і причепи до них, незалежно від терміну експлуатації. Також варто додати категорію N3 (максимальна маса яких 12 тонн і більше) і причепи до них.

Двічі на рік техогляду підлягають пасажирські КТЗ, у яких, крім місця водія, є понад вісім посадкових місць. До таких транспортних засобів належать автобуси різних розмірів і місткості для загальних міських і міжміських перевезень, а також автобуси, спеціально призначені для перевезення дітей та людей з інвалідністю.

Якщо вантажні автомобілі з причепами або автобуси здійснюють міжнародні комерційні перевезення, на їх борту обов’язково повинен бути Міжнародний сертифікат технічного огляду.

Сфери, яких стосується огляд

Звичайно, є деякі відмінності в тому, як перевіряють різні категорії легкового, вантажного, пасажирського транспорту, але існує і те, на чому базується техогляд незалежно від виду ТЗ. Спочатку необхідно надати реєстраційні документи, щоб можна було звірити державний, ідентифікаційний номер з даними в них. Також до початку безпосереднього технічного огляду перевіряють комплектацію машини, чистоту, наявність всіх експлуатаційних рідин.

Зовнішній огляд передбачає перевірку цілісності шин і коліс, стекол і дзеркал, функціональність їх очисників, зовнішніх світлових приладів. Ретельніший огляд потрібен для елементів безпеки, системи двигуна, кермового управління і гальмівної системи, а також кузова, рами, ходову частину.

Важливим пунктом перевірки є рівень забруднювальних речовин у вихлопних газах і шкоди транспорту для довкілля.

Якщо всі дані огляду відповідають нормам чинного законодавства і вимогам заводу-виробника, у конструкції КТЗ не виявлені незареєстровані зміни, а сам транспорт безпечний для експлуатації, то за результатами складають протокол перевірки технічного стану. Акт невідповідності стану свідчить про порушення в будь-якому зі згаданих вище сегментів огляду.

Висока якість, доступна в Україні

«ОТК-СЕРВІС» відстежує всі зміни в законодавстві та нові вимоги до проходження техогляду, щоб кожен водій міг покластися на результат нашої роботи. У понад 200 лабораторіях по всій Україні працюють професіонали, які дотримуються процедури огляду і не пропускають жодної деталі. А сучасні засоби вимірювальної техніки, які вони використовують, сприяють підвищенню якості та оперативності перевірки.

«ОТК-СЕРВІС» забезпечує доступність техогляду для всіх охочих. Велика кількість лабораторій по країні доповнюють демократичні ціни і можливість замовити виїзд фахівців на місце, якщо автопарк налічує 50 і більше транспортних засобів.

  Записатись на послугу

  Для запису на ТО, необхідно заповнити форму зворотного зв'язку. Після чого ми з Вами обов'язково зв'яжемося

   Приєднуйтесь

   Будьте в курсі останніх акцій та новин