“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
Задати питання
Залишити відгук

Закон про проходження техогляду 2020

Закон про проведення техогляду

У 2012 році була скасована норма, яка стосується обов’язкового проходження перевірки технічного стану для всіх транспортних засобів. Тому до 2020 року техогляд проходили лише КТС комерційного призначення (автобуси, вантажні автомашини, таксі). На початку 2020 року був поданий на розгляд новий законопроєкт про проведення техоглядів в Україні, що передбачає обов’язкову перевірку технічного стану автомобілів різних категорій, як-от:

 • авто комерційного призначення;
 • легкові машини та вантажівки до 3,5 тонн, а також трактори, яким понад чотири роки;
 • таксі;
 • автобуси;
 • вантажівки більше 3,5 тонн, які перебувають в експлуатації більше року;
 • мотоцикли, об’єм двигуна яких становить 125 см³;
 • транспорт спеціального призначення.

Позачерговий технічний огляд буде необхідний під час зміни власника, переобладнання автомобіля, після участі в ДТП, у якій могли пошкодитися деталі й механізми авто.

Не потрібно буде проходити техогляд тим ТЗ, які вже мають сертифікат ОТК, отриманий згідно з міжнародними угодами, а також транспорту, швидкість якого не перевищує 25 км/год; автомобілям, які використовуються тільки для змагань, ТЗ з об’ємом двигуна до 50 см³.

Порядок техогляду машин в 2020 році

У новому законі, заснованому на Директивах ЄС, передбачається введення придорожнього техогляду. Ця норма стосуватиметься тільки комерційного транспорту. У процесі придорожнього ТО можуть провести візуальний огляд транспортного засобу, використовувати додаткову вимірювальну апаратуру, а за необхідності — відправити автомобіль у найближчу лабораторію ВТК для більш детальної діагностики.

Під час проведення техогляду здійснюється перевірка документів і проводиться ідентифікація транспортного засобу, а також перевіряються на відповідність нормам і працездатність основні вузли автомобіля — двигун, рульове управління і гальмівна система, світлотехнічні елементи. Проводиться контроль шкідливих викидів в атмосферу.

Під час проходження ОТК власник транспортного засобу отримує документ, який свідчить про його справність і можливість подальшої експлуатації. Використовувати автомобіль без проведення техогляду заборонено, інакше власника можуть оштрафувати. Крім того, купити страховий поліс ОСАГО не можна без сертифіката придатності автомобіля до експлуатації.

Вимоги до техогляду 2020

Усе вищезазначене стосується проєкту Закону України про проходження техогляду. Сьогодні діють норми, за якими техогляд є обов’язковим лише для окремих категорій автомобілів, до яких належать такі транспортні засоби:

 • вантажні автомобілі;
 • автобуси;
 • машини, що перевозять небезпечні вантажі;
 • легкові авто і причепи до них, які використовуються в комерційних цілях;
 • пікапи, фургони та вантажопасажирські машини з вагою до 3,5 тонн.

Новий закон про проходження обов’язкового технічного контролю (техогляду) в Україні 2020 року ще не почав діяти, але, як сказано вище, багато категорій транспортних засобів і сьогодні мають проходити перевірку й отримувати сертифікати про справність автомобіля. Для проведення ОТК необхідні такі документи:

 • техпаспорт автомобіля;
 • сертифікат про перевірку ГБО (для машин, на яких встановлене ГБО); 
 • дозвіл на встановлення світлової та звукової сигналізації (якщо машина нею обладнана). 

Автовласник повинен також надати документи, що посвідчують його особу.

Процедуру обов’язкового технічного контролю можуть виконувати лише спеціалізовані підприємства, що мають необхідне оснащення та фахівців, такі як мережа випробувальних лабораторій «ОТК-СЕРВІС» (Україна), які здійснюють всі необхідні перевірки якісно і швидко.

  Записатись на послугу

  Для запису на ТО, необхідно заповнити форму зворотного зв'язку. Після чого ми з Вами обов'язково зв'яжемося

   Приєднуйтесь

   Будьте в курсі останніх акцій та новин