Новини
З серпня 2023 року вступають в силу нові правила проходження обов’язкового техогляду.
19 травня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення, щодо внесення змін до постанови КМУ від 30 січня 2012 року №137 та від 13 травня 2012 року №512. Цим рішенням передбачається удосконалення системи проходження обов’язкового техогляду, а також, що дана постанова допоможе уникнути фальсифікації результатів обов’язкового техогляду і буде сприяти ефективному реєстру ОТК транспортних засобів. Зазначені зміни дозволять покращити контроль за станом автотранспортних засобів, зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод та загиблих внаслідок несправності транспорту.
Зміни які вступають в силу з серпня 2023:
- Введення електронного протоколу для результатів проведення обов’язкового технічного контролю та можливістю друку паперового екземпляру.
- Визначення переліку законних підстав для відмови у проходженні обов’язкового техогляду.
- Імплементація вимог Європейського Союзу щодо обов’язкової перевірки технічного стану транспортних засобів, які встановлені відповідною директивою №2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року.
Зміни які вступають в силу після закінчення військового стану:
- Впровадження відеофіксації процесу обов’язкового технiчного контролю, замість фотофіксації, допоможе зменшити корупцію та забезпечить високу надійність результатів технічного контролю транспортних засобів, а також унеможливить фальсифікацію результатів.
- Відеоматеріали будуть доступнi для органiв влади, мiсцевого самоврядування, фiзичних та юридичних осiб за вiдповідними зверненнями.
- Порядок вiдеофіксації процесу перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу повинен визначитися Міністерством Внутрішніх Справ;
- Виконавець техогляду проводить фотофiксацію та відеофіксацію всього процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу, про що повинен заздалегідь попередити замовника.
На сьогодні в Україні, ОТК повинні проходити, такі види транспортних засобів:
- Транспортні засоби, що використовуються з метою отримання прибутку.
- Транспортні засоби в тому числі службові автомобілі, що експлуатуються юридичними особами та фізичними особами підприємцями під час ведення господарської та підприємницької діяльності, фізичними особами під час виконання цивільно-правових договорів з метою отримання прибутку
- Легковий транспорт до 3,5 т., що використовуються для перевезення пасажирів та вантажів –що два роки;
- Вантажні авто вантажопідйомністю більше ніж 3,5 т., а також причепи до них.
- Автомобіль, що використовуються для роботи в таксі незалежно від терміну експлуатації – щорічно;
- Спеціалізовані транспортнi засоби, що перевозять небезпечнi вантажі – кожні 6 місяців.
Читати далі
Зміни у правилах перетину румунського кордону
При перетині румунського кордону важливо враховувати нові вимоги щодо технічного огляду транспортних засобів, які є обов'язковими для всіх автомобілів і автобусів, що в'їжджають до країни. Румунсь...
Зміни правил вантажоперевезень з ЄС
Відтепер для виконання перевезень відповідно до Угоди про лібералізацію вантажних перевезень з Європейським Союзом, необхідно: Українським перевізникам достатньо мати на борту вантажівки витяг про...