ГоловнаНовиниЯк перевірятимуть системи активної безпеки авто

Новини

Як перевірятимуть системи активної безпеки авто

Сучасні авто оснащені різноманітними системами, що допомагають їм уникати аварійних ситуацій на дорогах. Вони попереджають водіїв про появу іншої машину у «сліпій» зоні, виїзд зі смуги, загрозу фронтального зіткнення і вмикають автоматичне гальмування. Втім, навіть такі транспортні засоби потраплять у дорожньо-транспортні пригоди. Причина в тому, що й автоматичні пристрої безпеки періодично виходять з ладу та не виконують своїх функцій. Це зумовлено, зокрема, їхньою зношеністю під час тривалої експлуатації, неналежним ремонтом та обслуговуванням, а також відсутністю системної діагностики.

Саме тому учасники Міжнародного комітету з технічного огляду транспортних засобів (CITA) з Південної Кореї працюють над створенням випробувального стенду для автоматизованих систем безпеки авто. Метою є забезпечення належних умов для перевірки зазначених пристроїв. Це, зокрема, імітація дорожнього руху серед інших учасників, а також створення «перешкод на шляху» для активації того чи іншого приладу. Після тривалих досліджень корейські фахівці розробили прототип випробувального стенду під назвою ADAS PTI System Test Bed. Ця система наразі тестує легкові автомобілі.

Плани на найближчий рік передбачають проведення діагностики систем безпеки як на дорозі, так і на стенді з порівняльним аналізом результатів. На їх основі буде створено нову версію обладнання.

Довідка: Міжнародний комітету з технічного огляду транспортних засобів CITA заснований у 1969 році та об’єднує понад 100 учасників з усіх континентів, серед яких як органи державної влади, а також провідні представники бізнесу. Визнаний Європейською Комісією, Економічною комісією Організації Об’єднаних Націй для Європи (Всесвітній форум з гармонізації правил транспортування транспортних засобів – WP29), Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Світовим банком та іншими міжнародними сторонами, зацікавленими в експертизі перевірок транспортних засобів.

Власник торгової марки ОТК-СЕРВІС – компанія «Нова менеджмент» – приєдналася до CITA у 2020 році.

Читати далі

Як контролюється технічний стан мотоциклів та мопедів

Міжнародний досвід свідчить, що чимало аварій на дорогах відбуваються за участю двоколісних транспортних засобів. При цьому деякі з них спричинені незадовільним технічним станом. Зокрема, за даними М...

Тахограф для вантажних автомобілів

Для чого потрібен тахограф? Тахограф на автомобіль - це контрольний пристрій, який встановлюється на борту автотранспортних засобів. Призначений для реєстрації швидкості, режиму праці, відпочинку ...

    Приєднуйтесь

    Будьте в курсі останніх акцій та новин