ГоловнаНовиниЯк контролюється технічний стан мотоциклів та мопедів

Новини

Як контролюється технічний стан мотоциклів та мопедів

Міжнародний досвід свідчить, що чимало аварій на дорогах відбуваються за участю двоколісних транспортних засобів. При цьому деякі з них спричинені незадовільним технічним станом. Зокрема, за даними Міжнародного комітету з технічного огляду транспортних засобів (CITA), у Німеччині, за результатами перевірок, у 12% з них було виявлено несправності, а в 9% – критичні несправності.

Наразі 18 з 27 країн ЄС перевіряють технічний стан двоколісних транспортних засобів. Деякі з них, наприклад, Іспанія, демонструють вражаючі результати. Після 2007 року королівство почало впроваджувати обов’язковий контроль для мопедів та значно зменшило рівень смертності на дорогах.

Зокрема, у 2003-2006 роках частка смертельних ДТП за участю мопедів у містах складала 30,67% від загальної кількості, а межами міст – 5,43%.

У 2013 році показник смертельних ДТП за участю мопедів у містах скоротився до 8,85%, а поза їхніми межами – до 3,16%.

«Контроль технічного стану двоколісних транспортних засобів – надзвичайно важливе питання, адже вони використовуються не лише для персональних потреб, але й у бізнесі, зокрема, у службах доставки продуктів. Тому для уникнення аварійних ситуацій потрібна не лише відповідальність водія, а й належний технічний стан мотоцикла або мопеда», – говорить керівник мережі ОТК-СЕРВІС Олександр Поліщук.

Довідка: Міжнародний комітету з технічного огляду транспортних засобів CITA заснований у 1969 році та об’єднує понад 100 учасників з усіх континентів, серед яких як органи державної влади, а також провідні представники бізнесу. Визнаний Європейською Комісією, Економічною комісією Організації Об’єднаних Націй для Європи (Всесвітній форум з гармонізації правил транспортування транспортних засобів – WP29), Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Світовим банком та іншими міжнародними сторонами, зацікавленими в експертизі перевірок транспортних засобів. Власник торгової марки ОТК-СЕРВІС – компанія «Нова менеджмент» – приєдналася до CITA у 2020 році.

Читати далі

Як контролюється технічний стан мотоциклів та мопедів

Міжнародний досвід свідчить, що чимало аварій на дорогах відбуваються за участю двоколісних транспортних засобів. При цьому деякі з них спричинені незадовільним технічним станом. Зокрема, за даними М...

Тахограф для вантажних автомобілів

Для чого потрібен тахограф? Тахограф на автомобіль - це контрольний пристрій, який встановлюється на борту автотранспортних засобів. Призначений для реєстрації швидкості, режиму праці, відпочинку ...

    Приєднуйтесь

    Будьте в курсі останніх акцій та новин