“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
Задати питання
Залишити відгук

Вимоги до авто

Обов’язкова процедура проходження техогляду в Україні

З 2011 року Закон України «Про дорожній рух» кардинально спростився, особливо для власників легкових автомобілів. У зв’язку з корупційними діями з боку ненадійних компаній, було вирішено скасувати проходження техогляду цими ТЗ, незалежно від терміну експлуатації машини. Закон також поширюється на мотоцикли, мопеди, причепи до легкових автомобілів, які використовуються не в комерційних цілях. Але такі транспортні колісні засоби пересування, як вантажні, легкові авто, які використовують юридичні особи та підприємці; таксі, пікапи, фургони, автобуси на законодавчому рівні зобов’язані проходити ОТК в певні строки.

Важливо розуміти процедуру технічного огляду всім автовласникам, адже закон може змінитися завтра. До того ж законопроєкт уже на розгляді. У ньому розширений список транспортних засобів, а також внесені доповнення до вимог, що зумовлено загальним курсом країни на інтеграцію в ЄС.

Нововведення, яких варто очікувати в найближчому майбутньому

Вимоги до техогляду для автомобіля й іншого виду транспортного засобу зафіксовані в законі. На сьогодні вони містять список ТЗ, періодичність, а також вузли та деталі, які потрібно перевірити. Таксі та вантажні машини категорії N2 мають отримувати протокол техконтролю щорічно. Вантажні авто N1, яким понад два роки, легкові автомобілі комерційного користування — щодва роки і так далі. Детальніше про терміни, морфологічні та функціональні вимоги можна прочитати в ст .35 Закону України «Про дорожній рух». Більшість автовласників хвилює питання нововведень щодо обов’язкового технічного контролю, яких варто очікувати в Україні невдовзі.

З огляду на вказані в законодавстві умови, а також вимоги, що відповідають актам Європейського Союзу, техогляд буде містити такі пункти із зазначенням норм:

 • токсичність вихлопних газів;
 • справність рульового керування;
 • ефективність гальмівної системи;
 • зовнішнє освітлення, сигнальна й аварійна системи;
 • рівень тонування скла автомобіля;
 • наявність додаткових аксесуарів — аптечки, вогнегасника, знаків і одягу, необхідних під час аварійних ситуацій.

Обов’язково необхідно буде проходити ТО легковим машинам і мототранспорту. Щойно законопроект буде затверджений, повний список вимог з’явиться в діагностичній карті. Якщо сумніваєтеся в необхідності проходження ОТК, звертайтеся в компанії, які точно знають відповідь на це запитання.

Зручний запис на проходження ОТК в компанії «ОТК-СЕРВІС»

Уже багато років компанія «ОТК-СЕРВІС» надає жителям України послуги з оформлення обов’язкового технічного огляду всіх транспортних засобів, включно з легковими авто, вантажними автомобілями, автобусами, а також сертіфікації ГБО. У цілодобовому режимі ви можете записатися на проходження ОТК. Для цього введіть на сайті область або місто і знайдіть найближчу лабораторію чи заповніть форму для зворотного зв’язку, після чого наші фахівці зв’яжуться з вами якнайшвидше, узгодять дату проведення процедури, розкажуть про необхідний пакет документів.

Якщо ваш автопарк містить понад 50 транспортних засобів, скористайтеся мобільним техоглядом з виїздом фахівців на об’єкт, де, як і в самій лабораторії, використовується сучасна техніка. Вас обов’язково порадує наш сервіс, ціни та якість робіт!

Крок1

Зовнішня підготовка

Транспортний засіб повинен бути чистим, як ззовні, так і в середині. Лобове скло без тріщин, а елементи кузову без іржі. Транспортний засіб повинен бути заправлений всіма необхідними експлуатаційними рідинами.

Крок2

Внутрішня підготовка

Тормозна система та ручний тормоз повинні працювати без збоїв. Покришки повинні бути одного розміру на одній осі з нормальним протектором. Транспортний засіб повинен відповідати всім нормам для експлуатації.

Крок3

Документи транспортного засобу

Свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу.

Крок4

Документи клієнта

Документ, що засвідчує особу власника (представника) транспортного засобу, а в разі представника власника – довіреність на право проходження ОТК (для фізичних осіб).
Копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (для юридичних осіб).

Крок5

Запис на ОТК (техогляд)

Необхідно зателефонувати в Лабораторію та записатись на відповідний день або чергу. Список лабораторій мережі ОТК-СЕРВІС.

Крок6

Заява

Заява на проходження ОТК (обов’язкового технічного контролю).

Перед приїздом до вимірювальної лабораторії автовласник повинен перевірити:

 • Справність зовнішніх світлових приладів, аварійної сигналізації
 • Ефективність гальмівної системи
 • Стан елементів рульового управління і ходової частини, сходження коліс
 • Рівномірність зносу покришок і залишкова висота протектора
 • Цілісність і герметичність ємностей технічних рідин
 • Вміст забруднюючих речовин СО у відпрацьованих вихлопних газах
 • Цілісність лобового скла, рівень тонування скла
 • Справність склоомивача і склоочисника
 • Укомплектованість вогнегасником, медичною аптечкою і знаком аварійної зупинки
 • Відсутність великих вогнищ корозії на знімних елементах кузова

Ознайомитись з ВИМОГАМИ до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методи такої перевірки МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ 26.11.2012 № 710
Http://Zakon.Rada.Gov.Ua/Laws/Show/Z2169-12

  Приєднуйтесь

  Будьте в курсі останніх акцій та новин