“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаНовиниТехогляд в Україні у 2022 році

Новини

Техогляд в Україні у 2022 році

1 вересня 2017 року набула чинності угода про асоціацію з Євросоюзом. В рамках цієї угоди Україна взяла на себе низку зобов’язань, одне з яких – запровадження обов’язкового техогляду для вантажних, легкових автомобілів та причепів до них.

Імплементація директиви 2014/45/EU щодо технічного контролю транспортних засобів має набути чинності протягом 5 років від дня підписання. Таким чином, обов’язковий техогляд в Україні має бути запроваджено не пізніше 1 вересня 2022 року. Відповідно до європейського законодавства легкові та вантажні автомобілі мають відповідати не лише технічним, а й екологічним нормам Євросоюзу.

Міністерство інфраструктури розробило законопроект про обов’язкове проходження техогляду вантажними та легковими автомобілями. Після затвердження Кабінетом Міністрів України, він має розпочати свою роботу восени 2022 року.

Техогляд у 2022 році для легкових автомобілів

В даний час порядок проходження техогляду регламентується ст.35 Закону України «Про дорожній рух».

Так, зараз для цього виду ТЗ обов’язковий техогляд для усіх форм власності, зобов’язані проходити:

 • Легкові автомобілі та причепи до них, які використовують для вантажопасажирських перевезень з комерційною метою, якщо вони експлуатуються понад 2 років. Проходять техогляд 1 раз на 2 роки.
 • Легкові автомобілі, що працюють у таксі. Техогляд 1 раз на рік при будь-якому терміну експлуатації.

Від перевірки технічного стану звільнено:

 • Усі види легкових автомобілів, причепи та напівпричепи до них, незалежно від форми власності та терміну експлуатації, якщо їх не використовують для отримання доходу.
 • Легкові автомобілі та причепи до них, які використовують у комерційних вантажопасажирських перевезеннях незалежно від форми власності, якщо термін експлуатації не перевищує 2 років.

Очевидно, що основні нововведення стосуватимуться саме цих категорій. Вже восени 2022 року техогляд стане обов’язковим для легкових авто незалежно від форми власності, віку та можливості комерційного використання. При цьому проходження обов’язкового техогляду для легкових автомобілів з 2022 року передбачається періодично раз на 2 роки.

У законопроекті пропонується встановлення черговості проходження обов’язкового техогляду залежно від того, в якому році відбулася перша реєстрація ТЗ. Власників легкових автомобілів, зареєстрованих у непарному році, чекають на техогляд у 2023 році. Перша реєстрація у парному році відсуває візит власника легкового автомобіля до випробувальної лабораторії на 2024 рік.

Техогляд 2022 року для вантажних автомобілів.

Наразі в Україні більшість вантажних автомобілів проходять обов’язковий ТО на регулярній основі. Так, техогляд обов’язковий для:

 • Вантажних автомобілів, вантажопідйомність яких менше 3,5 тон, причепів та напівпричепиів до них, якщо вони експлуатуються понад 2 роки. Техогляд 1 раз на 2 роки.
 • Вантажних автомобілів, що мають вантажопідйомність від 3,5 тон і причепів до них. Підлягають щорічному техогляду за будь-якого терміну їх експлуатації.

Досі не підлягали обов’язковому техогляду вантажні автомобілі, вантажопідйомність яких менше 3,5 тон, якщо термін їх експлуатації не більше 2 років, для усіх форм власності,. Очевидно, що техогляд для цієї категорії вантажних автомобілів також стане обов’язковим з 2022 року. Очікується, що найбільш критичним моментом стане перевірка вантажних автомобілів на відповідність до норм екологічних стандартів.

Послуги випробувальної лабораторії «ОТК-СЕРВІС» в Україні

 ОТК-сервіс – перша національна мережа випробувальних лабораторій, що налічує 250 лабораторій по всій Україні. Ми пропонуємо:

 • Проведення обов’язкового технічного контролю (ОТК) легкових та вантажних автомобілів, сертифікацію в Україні всіх категорій колісного транспорту. Робота за стандартами ISO: 17025:2019.
 • Сертифікацію всіх видів транспорту, ввезеного в Україну, а також переобладнаних автомобілів (у тому числі після встановлення ГБО).
 • Видання МСТО (Міжнародний Сертифікат Технічного Огляду). Ліцензія на видачу міжнародних сертифікатів (членство у Міжнародному комітеті з технічного огляду транспортних засобів CITA та Асоціації безпеки експлуатації транспорту АБЕТ).

Маючи в наявності сучасне діагностичне обладнання та висококласних сертифікованих фахівців, 4-річний досвід роботи на ринку, 350 тисяч задоволених клієнтів та понад мільйон проведених техоглядів як вантажних, так і легкових автомобілів, ми оформляємо протоколи та сертифікати швидко та якісно.

Читати далі

Податки на авто в Україні у 2024 році

З 1 січня 2024 року в Україні затверджено ряд податків на авто з певними нововведеннями, що свідчить про динаміку податкової політики в Україні. Пропонуємо розглянути їх більш детально. Нові подат...

Обов’язковий техогляд: на що чекати після 25 серпня

Уряд України затвердив новий порядок проведення обов'язкового техогляду транспортних засобів. Зміни набирають чинності 25 серпня 2023 року. Новий порядок техогляду спрямований на підвищення рівня без...

  Приєднуйтесь

  Будьте в курсі останніх акцій та новин