“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаНовиниТехогляд в Україні у 2021 році. Як працюватиме техогляд на автошляхах нашої країни.

Новини

Техогляд в Україні у 2021 році. Як працюватиме техогляд на автошляхах нашої країни.

Законодавство про проходження техогляду на автошляхах у 2021 році

В Україні усі суспільні відносини між учасниками дорожнього руху на автошляхах визначаються Законом України «Про дорожній рух». Закон ухвалено 1993 р, але з того часу неодноразово редагувався. Одна з ключових змін до законодавства була прийнята у 2011 році. У ньому скасовувався обов’язковий щорічний техогляд для авто та мототранспорту, які не експлуатувалися на автошляхах з метою отримання зиску.

Сьогодні все частіше мусуються чутки про повернення обов’язкового техогляду на автошляхах для всіх видів транспорту в Україні. Поки що подібний законопроект ще не прийнятий, як працюватиме техогляд на автошляхах регламентується ст.35 Закону України «Про дорожній рух».

Як працюватиме техогляд на автошляхах.

Хто ж потрапляє під обов’язковий техогляд у нашій країні і як часто його потрібно проходити, щоб не потрапити в неприємності на автошляхах.

Для кого техогляд в Україні є обов’язковим

Отже, незалежно від форми власності, перед тим, як їхати автошляхами країни, повинні проходити техогляд наступні види транспорту:

 • Легкові автомобілі та причепи до них, що використовуються для вантажопасажирських перевезень у комерційних цілях, якщо перебувають в експлуатації понад 2 роки – техогляд 1 раз на 2 роки.
 • Вантажні автомобілі, що мають вантажопідйомність менше 3,5 тон та причепи та напівпричепи до них, якщо експлуатуються на автошляхах від 2 років – техогляд 1 раз на 2 роки.
 • Легкові автомобілі, що працюють у таксі, підлягають техогляду 1 раз на рік, також незалежно від того, скільки вони знаходяться в експлуатації на автошляхах.
 • Автобуси та транспортні засоби, що використовуються для перевезення на автошляхах небезпечних вантажів, проходять техогляд кожні півроку незалежно від експлуатації.

Що необхідно для проходження обов’язкового технічного контролю (ОТК)

Зібравшись пройти обов’язковий техогляд на автошляхах України, необхідно:

 • Підготувати потрібний пакет документів.
 • Привести в належний стан автомобіль.
 • Вибрати надійного виконавця, хто зможе провести техогляд швидко та якісно.

Документи, необхідні для проведення техогляду

 • Паспорт громадянина України або будь-який інший документ, що засвідчує особу (для фізосіб).
 • Юрособам знадобиться довіреність на людину, яка дає право на проходження техогляду.
 • При складанні договору знадобиться свідоцтво платника податків та копія свідоцтва про реєстрацію.
 • На автомобіль пред’являють реєстраційні документи на право використання ТЗ на автошляхах нашої країни (техпаспорт).
 • Для транспортних засобів, які обладнані спеціальними світловими або звуковими сигналами, потрібно надати дозвіл на їх встановлення та використання на автошляхах України.
 • Для ТС, які використовують для перевезення автошляхами небезпечних вантажів, додатково подаються свідоцтво про допуск такого ТС до подібних перевезень та свідоцтво про проходження водіїв таких ТС спеціального навчання.

Вимоги до автомобіля

 • Оскільки спеціалістами випробувальної лабораторії проводиться ідентифікація КТС (звіряння номерних знаків, VIN-коду, марки, моделі та типу кузова), автомобіль повинен прийти на ТО чистим, щоб це не вплинуло на результат випробувань.
 • ТЗ має бути заправлено всіма необхідними експлуатаційними рідинами.

Вибір підрядника

ОТК-сервіс – перша національна мережа випробувальних лабораторій, що має 250 лабораторій по всій Україні. Маючи спеціальне сучасне діагностичне обладнання та висококласних сертифікованих фахівців, 4-х річний досвід роботи на ринку, 350 тисяч задоволених клієнтів та понад мільйон проведених техоглядів заради вашої безпеки на автошляхах, ми оформляємо протоколи та сертифікати швидко та якісно.

Послуги випробувальної лабораторії «ОТК-СЕРВІС» в Україні

 • Проводимо обов’язковий технічний контроль (ОТК) або сертифікацію у Києві та інших містах нашої країни всіх категорій колісного транспорту, що курсує нашими автошляхами. Працюємо за стандартами ISO: 17025:2019.
 • Сертифікуємо всі види транспорту, ввезеного в Україну, а також переобладнані автомобілі (у тому числі після встановлення ГБО).
 • Видаємо МСТО (Міжнародний Сертифікат Технічного Огляду). Маємо ліцензії на видачу міжнародних сертифікатів (членство у Міжнародному комітеті з технічного огляду транспортних засобів CITA та Асоціації безпеки експлуатації транспорту АБЕТ).

Для зручності та економії часу можна записатись онлайн на будь-яку з наших послуг на нашому сайті: https://otk.in.ua.

Читати далі

Техогляд 2024: Що нового чекає на українських водіїв?

Вступ до Європейського Союзу – це стратегічна мета України, яка потребує ретельної підготовки. Уряд України вже розробив та затвердив план заходів з імплементації норм та правил ЄС у різних сферах жи...

Заборонено позначати навчальний транспортний засіб буквою “У”

Набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України №1128  "Про внесення змін до Правил дорожнього руху". Цей документ вносить зміни до термінології, що використовується для позначення навчальн...

  Приєднуйтесь

  Будьте в курсі останніх акцій та новин