Техогляд причепів

Що потрібно зробити для проходження техогляду причепа

У партнерів ОТК-Сервіс широкий спектр послуг. В нашій об'єднаній мережі можна не тільки пройти обов'язковий технічний контроль авто, а й провести техогляд причепа.

ОТК-Сервіс - це кваліфікований і ввічливий персонал, оперативність та вигідні ціни в прайсі. Ви можете приїхати для перевірки Вашого колісного транспортного засобу в один з наших акредитованих випробувальних центрів. Ми проводимо процедуру техогляду причепів і напівпричепів. Експертна оцінка технічного стану не займе багато часу, власник після проходження ОТк отримує протокол перевірки, який підтверджує придатність ТЗ до експлуатації.

Чи потрібно проходити техогляд причепа для легкового транспорту?

Це питання турбує багатьох власників приватного некомерційного транспорту. До 2016 року діяв закон, який зобов'язував проходити регулярний техогляд тільки власників причепів до вантажних авто. Якщо вантажопідйомність понад 3,5 тонн, то потрібно було відвідувати ОТК-ділянку щороку. Якщо нижче - раз на два роки і то, якщо експлуатаційний період був довше двох років. 

Ситуація змінилася, коли Міністерством інфраструктури було прийнято рішення змінити вітчизняну законодавчу базу щодо обов'язкового технічного контролю. Правила привели у відповідність до стандартів ЄС. Цього вимагає підписаний Україною договір про асоціацію. Загальна кількість нових законодавчих актів і поправок на сьогоднішній день - 14. Тільки коли вони все будуть розглянуті і схвалені, техогляд причепів для легкових і вантажних автомобілів стане обов'язковим. 
У найближчі роки вже не буде мати знання, чи є власник ТЗ фізичною або юридичною особою, яка максимальна вантажопідйомність, термін служби і конструкція. Перевіряти придатність причепів до експлуатації доведеться всім без виключення водіям. Господарську діяльність в категорії послуг з техконтролю здійснюють тільки акредитовані центри - ОТК-Центри з досвідом роботи не менше року.
Процедура перевірки та її особливості
Такий вид транспору не відноситься до самохідних, а значить і список технічних вимог менші, ніж при діагностиці легкового або вантажного автомобіля. Під час техогляду фахівець перевіряє функціональність поворотних сигналів і стоп-сигналів, наявність підсвічування номерного знака і цілісність електропроводки. Власнику потрібно також подбати про зовнішній вигляд і чистоту: відсутність пошкоджень допоможе простіше і швидше пройти ОТК.

По закінченню техогляду водій отримує протокол, саме цей документ потрібно пред'явити співробітнику дорожньої поліції під час перевірки. За відсутністі свідоцтва про проходження обов'язкового техконтролю накладається штраф, за повторне порушення власника вантажного автомобіля позбавляють прав керування транспортом (від 3 місяців до півроку). 
На додаткові питання може відповісти менеджер нашої компанії. Зв'яжіться з ним по телефону або в режимі онлайн через форму зворотнього зв'язку.