“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаНовиниПодатки на авто в Україні у 2022 році

Новини

Податки на авто в Україні у 2022 році

У 2022 році на автомобілістів України чекає дуже багато нововведень. Йдеться як про нову політику штрафів за порушення правил дорожнього руху, повернення обов’язкового техогляду, так і нові податки на авто.

Нові податки на авто у 2022 році.

Одним із найбільш обговорюваних в Україні зараз є законопроект №5600, у якому йдеться про новий податок на розкіш. Раніше під дію цього податку потрапляли наші співвітчизники, у власності яких перебували нові авто не старше 5 років, вартість яких перевищувала 375 прожиткових мінімумів. У гривнях це становило близько 2,5 млн. Податок у 25 тис. грн. необхідно було виплачувати раз на рік.

Наразі ж законодавці України ухвалили рішення про зниження порогового значення вартості автомобіля до 200 мінімалок, що у гривнях складе близько 1,25 млн. грн. Таким чином, до розряду предметів оподатковуваної розкоші тепер потрапляють не лише машини преміум класу, а й нові авто середнього цінового сегмента, яких в Україні дуже багато. Облікова ставка податку збереглася у розмірі 25000 грн із щорічною оплатою.

Ще один скандальний законопроект передбачає запровадження у 2022 році в Україні нового податку у розмірі 18% при покупці квартири чи автомобіля, якщо покупець не пояснить джерело коштів для такої покупки. За задумом законодавців, податкова порівнюватиме вартість покупки з наявними у людини доходами, і якщо на запит податковий покупець не зможе пояснити звідки у нього гроші, то йому доведеться сплатити 18% податок з цієї суми.

А з якими податками в Україні стикаються автомобілісти зараз, при купівлі чи продажу авто?

Податок на покупку авто

Розмір податків у 2022 в Україні при покупці авто безпосередньо прив’язаний до прожиткового мінімуму

  • Пенсійний фонд (3-5%). Ставка податку залежить від ціни автомобіля та не поширюється на осіб з інвалідністю або у випадку, якщо авто отримано у спадок відповідно до чинного законодавства України. Так, якщо вартість авто не перевищує 165 мінімалок, то податок становитиме 3%, до 290 мінімумів – 4%, все що понад – 5% оподаткування.
  • За першу реєстрацію ТЗ в Україні. Ця сума залежить від вартості авто, ставки митного збору, висновків експертної служби та інших документів.
  • Транспортний податок. Він же податок на розкіш, про яку йшлося вище (набирає чинності за вартості авто більше 200 прожиткових мінімумів, для автомобілів не старше 5 років). Цей податок має бути виплачений протягом 60 днів з моменту набуття прав володіння, інакше ж до цієї суми додається 10% штрафу за прострочення. Цей податок в Україні сплачується щорічно і якщо людина володіє декількома автомобілями, які підпадають під цю категорію, то на кожне таке авто податок сплачується окремо.

Окремо варто згадати про пільги, передбачені в Україні для електромобілів. Так, сьогодні електромобілі звільнені від оплати акцизного збору при ввезенні в країну. І до 2029 року в Україні діють законодавчі норми, які звільняють такі авто від сплати податку до пенсійного фонду (від 3% до 5% вартості авто) при його першій реєстрації.

Податок на продаж авто

При нарахуванні податку при продажі авто в Україні ключове значення має те, який за рахунком ТЗ продається в рамках одного року. Якщо людина продає протягом року один автомобіль, мотоцикл або інше ТЗ, то він не сплачує жодного податку з отриманої суми. Податок під час продажу другого авто становитиме 5% від його вартості та 1,5% військовий збір.

Продаж третього авто, спричинить вже 18% податку і ті ж 1,5% військового збору.

Читати далі

Податки на авто в Україні у 2024 році

З 1 січня 2024 року в Україні затверджено ряд податків на авто з певними нововведеннями, що свідчить про динаміку податкової політики в Україні. Пропонуємо розглянути їх більш детально. Нові подат...

Обов’язковий техогляд: на що чекати після 25 серпня

Уряд України затвердив новий порядок проведення обов'язкового техогляду транспортних засобів. Зміни набирають чинності 25 серпня 2023 року. Новий порядок техогляду спрямований на підвищення рівня без...

    Приєднуйтесь

    Будьте в курсі останніх акцій та новин