“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 5 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

218 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаНовиниНові правила ПДР в Україні у 2022 році

Новини

Нові правила ПДР в Україні у 2022 році

Цей рік багатий на нововведення для автомобілістів. Це стосується як нових правил ПДР в 2022, так і нових штрафів за порушення правил ПДР

Що потрібно знати про нові правила ПДР

При великій різноманітності законопроектів, що стосуються нових правил ПДР, більш докладно зупинимося на найбільш резонансних.

Повернення обов’язкового техогляду

Одним із найголовніших та найобговорюваніших нововведень до Закону України «Про Дорожній рух» є повернення до обов’язкового техогляду практично всіх категорій легкового та вантажного транспорту. Це нове правило ПДР почне працювати вже з вересня 2022 року.

Розширення функціоналу дорожніх камер.

Відтепер вони фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, а й проїзд автомобіля на червоне світло, їзду по зустрічці та зупинку на смузі, виділеній для громадського транспорту. Очікується, що це призведе до збільшення зафіксованих порушень правил ПДР, і, отже, збільшення кількості накладених на учасників дорожнього руху штрафів.

Крім того, згідно з новими правилами ПДРу, на аварійно-небезпечних ділянках доріг плануються ставити камери для фіксації середньої швидкості. Подібна практика широко поширена в Європі, коли на в’їзді та виїзді з автомагістралі ставлять лише по одній камері, що дозволяє визначити середню швидкість руху автомобіля, використовуючи мінімальну кількість технічних засобів.

А ось паперових «листів щастя» – повідомлень про штрафи, які отримують водії за перевищення швидкості, поменшає. Водіям, які сплатили штраф за порушення правил ПДР протягом перших 10 днів, паперові листи тепер надсилатися не будуть.

Посилення ролі суспільства у контролі за ПДР

Окремо варто згадати про законопроект №5798, у якому йдеться про посилення ролі суспільства у контролі за безпекою дорожнього руху. Якщо цей законопроект отримає схвалення наших депутатів, то в нових правилах ПДР буде передбачено, що кожен водій чи пішохід зможе фіксувати правопорушення інших учасників дорожнього руху та відправляти їх до поліції.

Наявність відео про порушення правил ПДР, зняте на смартфон, буде підставою для накладення штрафу з боку Нацполіції. Щоправда, розглядатимуть лише ті відео, де зафіксовані серйозні порушення правил ПДР, що призвели (або потенційно здатні призвести) до тяжких наслідків. До них відносяться проїзд на червоне світло, виїзд на зустрічну смугу, перетин подвійної осьової, порушення правил проїзду залізничного переїзду, а також якщо не поступитися дорогою Швидкої допомоги.

Нові штрафи за порушення правил ПДР в 2022 році

Найбільш серйозні штрафы чекають на водіїв за такі порушення правил ПДР як управління ТЗ у стані алкогольного сп’яніння та за перевищення швидкісного режиму. Так, нові штрафи за порушення правил ПДР передбачені у таких випадках:

Штраф за п’яне водіння

Для водіїв, що сіли за кермо у нетверезому стані, нові штрафи за порушення правил ПДР становитимуть 17 000 грн. Водночас водій позбавляється права на водіння на рік.

Якщо протягом року ситуація повториться, то сума штрафу вже становитиме 34 000 грн та позбавлення прав на 3 роки. При цьому можливе вилучення транспортного засобу.

Втретє це ж порушення правил ПДР спричинить уже штраф у розмірі 51 000 грн, позбавлення прав на 10 та конфіскацію автомобіля, якщо він перебуває у приватній власності водія.

Штраф за перевищення швидкості

Якщо зараз за перевищення швидкості понад 20 км/год штраф становить 340 грн, а 50 км/год – 1700 грн, то на злісних порушників чекає дуже неприємне нововведення, оскільки за перевищення понад 50 км/год вже позбавлятимуть прав на термін від 3 до 6 місяців. Якщо порушення склало понад 70 км/год, то за новими правилами права заберуть мінімум на 6 місяців, максимум – на рік.

Їзда без прав

За їзду без прав штраф доведеться заплатити у розмірі 425 грн. Якщо ж зупинили водія, керуючого ТЗ, який в принципі не має посвідчення водія то штраф на перший раз складе 3400 грн, при повторному ж порушенні правил ПДР штраф вже 20 400 грн.

Читати далі

Податки на авто в Україні у 2024 році

З 1 січня 2024 року в Україні затверджено ряд податків на авто з певними нововведеннями, що свідчить про динаміку податкової політики в Україні. Пропонуємо розглянути їх більш детально. Нові подат...

Обов’язковий техогляд: на що чекати після 25 серпня

Уряд України затвердив новий порядок проведення обов'язкового техогляду транспортних засобів. Зміни набирають чинності 25 серпня 2023 року. Новий порядок техогляду спрямований на підвищення рівня без...

    Приєднуйтесь

    Будьте в курсі останніх акцій та новин