207 Лабораторий
Замовити послугу
Задати питання
Залишити відгук

Харківська

Виберіть послугу яка Вас цікавить

Випробувальна лабораторія 01456

01456
Харківська обл, Мерефа, вул. Прохолодна, 1

Випробувальна лабораторія 01450

Харківська обл, Харків, вул. Чуваська, 8

Випробувальна лабораторія 01349

Харківська обл, Харків, вул. Букова, 40

Випробувальна лабораторія 01010

Харківська обл, Дергачі, вул. Залізнична, 31

Випробувальна лабораторія 00814

Харківська обл, Харків, вул. Велозаводська, 3

Випробувальна лабораторія 00815

Харківська обл, Харків, вул. Біологічна, 4/Б

Де можна пройти техогляд у Харківській області у 2021 році. Сертифікація ТЗ у м.Харків

Наразі багатьох автолюбителів у Харківській області хвилюють питання проходження техогляду авто та сертифікації ТЗ. Хто, коли і як часто має проходити ці досить стомлюючі процедури у Харківській області.

Закон про техогляд

У Харківській області всі суспільні відносини між учасниками дорожнього руху, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про дорожній рух». Закон ухвалено у 1993, але з того часу неодноразово редагувався. У редакції 2011 року у ньому скасовувався обов’язковий щорічний техогляд для авто та мототранспорту, які не експлуатувалися з метою отримання вигоди.

З того часу Харківській області виросло ціле покоління автолюбителів, які знають лише з чуток про таке явище як техогляд. У наші дні все частіше мусуються чутки про повернення обов’язкового техогляду для всіх видів транспорту в Україні. Наразі актуальною є ст.35 Закону України «Про дорожній рух», яка чітко регламентує питання проходження техогляду, у тому числі й для автомобілістів Харківській області.

Для кого техогляд обов’язковий

Незалежно від форми власності, у Харківській області техогляд мають проходити такі види транспорту:

 • Легкові автомобілі та причепи до них, що використовуються для перевезення пасажирів та вантажів, з метою отримання прибутку старше 2 років – техогляд 1 раз на 2 роки.
 • Вантажні автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 тон та причепи до них, при експлуатації понад 2 роки – техогляд 1 раз на 2 роки.
 • Вантажні автомобілі вантажопідйомністю понад 3,5 тони та причепи до них проходять щорічний техогляд, незалежно від терміну експлуатації.
 • Легкові автомобілі, що працюють у таксі незалежно від терміну експлуатації – техогляд 1 раз на рік.
 • Автобуси та транспортні засоби, що спеціалізуються на перевезенні небезпечних вантажів, повинні проходити техогляд двічі на рік, незалежно від експлуатації.

Хто не повинен проходити техогляд

Від проходження технічного огляду автомобіля в Харківській області звільнено такі види ТЗ:

 • Легкові автомобілі, мотоцикли та інша мототехника, причепи та напівпричепи до легкових автомобілів незалежно від типів, моделей та марок, незалежно від терміну експлуатації та форми власності, якщо вони не використовуються з метою отримання прибутку.
 • Легкові автомобілі, що використовуються у комерційних вантажопасажирських перевезеннях, незалежно від форми власності, якщо термін експлуатації не перевищує 2 років.
 • Вантажні автомобілі та причепи до них з вантажопідйомністю до 3,5 тон також не залежать від форми власності та терміном експлуатації до 2 років.
 • Трактори, комбайни та інші сільгоспмашини для агропромислового комплексу.

Процедура проходження техогляду

Зібравшись пройти обов’язковий техогляд автомобіля у Харківській області, необхідно:

 1. Підготувати потрібний пакет документів.
 2. Привести перед техоглядом у належний стан автомобіль.
 3. Вибрати надійного виконавця, хто зможе провести техогляд авто швидко та якісно, ​​має у своєму розпорядженні достатню кількість випробувальних лабораторій у Харківській області та записатися на діагностику.

Документи, необхідні для проведення техогляду

 • Паспорт громадянина України або будь-який інший документ, що засвідчує особу. Проживання у Харківській області при цьому не є обов’язковим. Юр особам знадобиться довіреність на людину, яка дає право на проходження техогляду. Для договору знадобиться свідоцтво платника податків та копія свідоцтва про реєстрацію.
 • На автомобіль пред’являють реєстраційні документи на право використання ТЗ. Реєстрація у Харківській області не є обов’язковою. Для транспортних засобів, обладнаних спеціальними світловими або звуковими сигналами, перед техоглядом потрібно надати дозвіл на їх встановлення та використання.

Вимоги до автомобіля

 • Оскільки спеціалістами випробувальної лабораторії проводиться ідентифікація КТС (звіряння номерних знаків, VIN-коду, марки, моделі та типу кузова), автомобіль повинен прийти на техогляд чистим, щоб це не вплинуло на результат випробувань.
 • ТЗ має бути заправлено всіма необхідними експлуатаційними рідинами.

Вибір підрядника

Пройти обов’язковий техогляд у Харківській області ви можете у найближчій випробувальній лабораторії ОТК-сервіс. ОТК-сервіс – перша національна мережа випробувальних лабораторій, що має 250 лабораторій по всій Україні. У тому числі, 7 лабораторій у Харкові та Харківській області.

Сертифікація автомобіля у Харкові та Харківській області

Відповідно до закону України, сертифікації підлягають усі колісні транспортні засоби як нові, так і ті, що були в експлуатації, у тому числі які ввезені з-за кордону та підлягають першій державній реєстрації в Україні.

Сертифікація автомобіля – це перевірка ТЗ на відповідність вимогам та стандартам законодавства України. Вона здійснюється однією із спеціальних лабораторій, що має у Харківській області ліцензію на проведення таких робіт. Головна мета сертифікації в тому, щоб переконатися, що ТЗ відповідає нормам і може безпечно пересуватися дорогами України.

Крім того, перевіряється рівень екологічних норм – Євро 2 – Євро 5, залежно від категорії та року випуску ТЗ.

Сертифікація в Харківській області є обов’язковою при постановці на облік будь-якого автомобіля при зміні власника, переобладнанні автомобіля, причепа або автобуса. У тому числі після встановлення ГБО. Сертифікат відповідності є обов’язковим для видачі техпаспорту та номерних знаків.

Процес сертифікації автомобіля

Процедура сертифікації авто в Харківській області відбувається в наступному порядку:

 • Власник ТЗ заповнює форму для проведення сертифікації.
 • Власник надає організації, яка надає йому цю послугу, пакет документів на КТЗ.
 • Заявка розглядається відповідальним співробітником та призначається час для огляду.
 • У лабораторії проводяться всі необхідні випробування залежно від різновиду ТЗ.
 • Аналіз отриманих результатів спеціалістом із сертифікації.
 • У разі успішного проходження тестів, власнику видається сертифікат відповідності за стандартами ISO: 17025:2019.

Де пройти сертифікацію та обов’язковий техогляд автомобіля в Харківській області

У Харкові та Харківській області сертифікацію та техогляд можна пройти у ОТК-сервісі – першої національної мережі випробувальних лабораторій.

– Проводимо обов’язковий техогляд (ОТК) або сертифікацію всіх категорій колісного транспорту.

– Сертифікуємо всі види транспорту, завезеного в Україну, а також переобладнані автомобілі, у тому числі після встановлення ГБО.

– Видаємо МСТО (Міжнародний Сертифікат Технічного Огляду).

Вам не доведеться важко шукати нас і довго добиратися, ми завжди поруч. Вибирайте зручну адресу та замовляйте послугу вже зараз.

 • Харківська область, Мерефа, вул. Прохолодна, 1
 • Харківська область, Харків, вул. Чуваська, 8
 • Харківська область, Харків, вул. Букова, 40
 • Харківська область, Дергачі, вул. Залізнична, 31
 • Харківська область, Харків, вул. Велозаводська, 3
 • Харківська область, Харків, вул. Біологічна, 4/Б
 • Харківська область, Пісочин, майдан Ю. Кононенка, б. 4

Для вашої зручності та економії часу ви можете записатися онлайн на проходження техогляду або сертифікацію у Харківській області на нашому сайті: https://otk.in.ua.

  Приєднуйтесь

  Будьте в курсі останніх акцій та новин