“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 2 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

180 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаНовиниОбов’язковий техогляд: на що чекати після 25 серпня

Новини

Обов’язковий техогляд: на що чекати після 25 серпня

Уряд України затвердив новий порядок проведення обов’язкового техогляду транспортних засобів. Зміни набирають чинності 25 серпня 2023 року. Новий порядок техогляду спрямований на підвищення рівня безпеки дорожнього руху та зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу. Розповідаємо детально про всі нововведення.

Що змінилось для водіїв

Для водіїв все залишається без змін. Закон зобов’язує проходити техогляд транспорту у відведені терміни. Однак процедура техогляду стала більш прозорою і точною завдяки впровадженню електронного протоколу та відеофіксації. Тобто зміни стосуються здебільшого організації самого процесу технічного огляду, роботи спеціалістів-техніків, збору даних про результати огляду, їх запису та збереження. Електронний протокол дозволяє зберігати інформацію про техогляд в електронній формі. Це робить процес отримання інформації про техогляд зручним і швидким. Відеофіксація дає можливість записувати процес техогляду, що може бути використано надалі для вирішення дорожньо-транспортних спорів. 

Відеофіксація процесу техогляду

Відповідно до нового порядку проведення техогляду, процес техогляду має бути відеофіксований. Це означає, що кожен етап техогляду буде фіксуватись на відео. Саме тому фотофіксація, яка була обов’язковою раніше – стає другорядною. Відеозаписи техогляду зберігатимуться в базі протягом 3 років. Посилання на файли з відеофіксацією будуть завантажуватись до загальнодержавної бази даних після проведення технічного огляду автомобіля. Органи державної влади, місцевого самоврядування, юридичні особи та громадяни зможуть отримати дані цієї відеофіксації за відповідними зверненнями.

Особливості відеофіксації техогляду під час воєнного стану

Під час воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування не застосовуються положення щодо проведення відеофіксації процесу перевірки конструкції та технічного стану транспортного засобу.

Тобто, під час воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування не потрібно буде фіксувати на відео процес перевірки транспортного засобу. Це виняток із загального правила, яке вимагає від операторів технічного контролю фіксувати на відео процес перевірки кожного транспортного засобу. Він введений для полегшення роботи операторів технічного контролю під час воєнного стану та зосередження на основній своїй задачі – перевіряти технічну справність транспортних засобів.

Введення електронного протоколу техогляду

Протокол техогляду також буде оформлятись в електронному вигляді та зберігатись у Єдиному державному реєстрі МВС. Протокол перевірки технічного стану транспортного засобу видається замовнику у паперовому вигляді. На вимогу замовника протокол може бути виготовлений і виданий на паперовому бланку протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

Спрощена реєстрація переобладнаних автомобілів

Для подання заяв про погодження переобладнання машин автоперевізників більше не потрібно подавати копію документів. Мова йде про свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та копію акту проведення обов’язкового технічного контролю автомобіля.

Хто повинен проходити техогляд

Обов’язковий техогляд повинні проходити фактично всі транспортні засоби, які використовуються на дорогах загального користування України. До переліку транспортних засобів, які підлягають обов’язковому техогляду, входять:

  • M1 – транспортні засоби, а саме службові легкові автомобілі, які використовуються для ведення господарської діяльності або виконання цивільно-правових договорів з комерційною метою.
  • Категорія N1 – транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів, загальна маса яких не перевищує 3,5 тонни.
  • Категорія N2 – транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів, загальна маса яких становить від 3,5 до 12 тонн.
  • Категорія N3 – транспортні засоби, призначені для перевезення вантажів, загальна маса яких перевищує 12 тонн.
  • Спецтранспорт, що використовується для виконання спеціальних завдань: пожежні машини, швидкі допомоги, машини для очищення доріг.
  • Машини для перевезення небезпечних вантажів
  • Таксі, тобто транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів з метою отримання прибутку.
  • Автобуси 
  • Причепи та напівпричепи 01-04

Всі ці транспортні засоби повинні проходити обов’язковий технічний контроль, щоб гарантувати їхню технічну справність і безпеку на дорозі.

Що перевіряється при техогляді

При техогляді перевіряються наступні параметри транспортних засобів:

  • Стан шин і дисків
  • Стан гальмівної системи
  • Стан рульового управління
  • Стан світлових  приладів
  • Норми вмісту забруднювальних речовин у спалинах, димності спалин ТЗ
  • Стан викидної системи та екологічного рівня
  • Стан інших систем і механізмів транспортних засобів

Як пройти техогляд

Для того, щоб пройти техогляд, необхідно звернутись до пункту техогляду. При собі потрібно мати:

Для фізичної особи:

  • Паспорт громадянина України
  • Техпаспорт на транспортний засіб (свідоцтво про реєстрацію ТЗ)
  • Довіреність на право проходження техконтролю (якщо ТЗ зареєстрований на юр. особу або переданий по договору)

Для юридичної особи:

  • Паспорт громадянина України (для водія/представника)
  • Копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи
  • Техпаспорт на транспортний засіб (свідоцтво про реєстрацію ТЗ)

Після того, як транспортний засіб буде прийнятий на техогляд, співробітники пункту техогляду проведуть його перевірку. Якщо під час перевірки транспортного засобу було виявлено суттєві несправності або невідповідність даних в реєстраційних документах даним ідентифікації транспортного засобу, складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу, котрий видається водію. Якщо ж несправності незначні, транспортний засіб може експлуатуватись протягом трьох робочих днів з дати видачі акту невідповідності.

Штрафи за відсутність техогляду

Чинне законодавство чітко визначає зони відповідальності, тому саме власники або інші особи, які експлуатують транспортні засоби, зобов’язані забезпечувати їх належний технічний стан та відповідність вимогам: своєчасно проходити техогляд, технічне обслуговування та ремонт. Якщо транспортний засіб не відповідає вимогам технічного стану, його експлуатація вважається незаконною та карається штрафом.

Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає наступні штрафи:

  • 340 грн за керування автомобілем з несправними гальмами, рульовим керуванням, зовнішніми світловими приладами або тягово-зчіпним пристроєм. За переобладнаний транспортний засіб з порушенням відповідних правил, норм і стандартів також передбачено штраф ст. 121 ч.1.
  • 680 грн за керування транспортним засобом, що використовується для пасажирських перевезень, і який має несправності, передбачені статтею 121 ч.1., або технічний стан та обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації. Цей штраф зафіксовано у ст. 121 ч.2 КУпАП.
  • 340 грн штрафу передбачено ст. 121 ч.3 водію, який керує автомобілем, що підлягає обов’язковому технічному контролю, але не пройшов його у відведені законом терміни.

Позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт від 5 до 10 діб передбачені ст. 121 ч.4 за повторні порушення протягом року, зазначені в ст. 121 ч.1, ч.2, ч.3.

Такі штрафні стягнення пов’язані із небезпекою для інших учасників дорожнього руху, яку можуть становити порушники. Саме тому важливо своєчасно проходити обов’язковий технічний контроль.

Проходимо обов’язковий техогляд правильно

  • Для проходження обов’язкового техогляду відповідно до нового законодавства, яке набирає чинності з 25 серпня 2023 року, власник транспортного засобу повинен зробити наступні кроки:
  • Звернутись до пункту техогляду за попереднім записом.
  • При собі мати необхідні документи.
  • Оформити заяву на проведення техогляду.
  • Сплатити вартість послуг.
  • Очікувати на проведення перевірки транспортного засобу та оголошення результатів.
  • У разі виявлення несправностей, видається Акт невідповідності 
  • Повторно пройти техогляд.

Які документи видає пункт техогляду і коли

Якщо техогляд не пройдено, видається Акт невідповідності. Якщо несправності не будуть усунуті відповідно до чинного законодавства, експлуатація транспортного засобу буде заборонена.

Власник авто після ОТК, якщо все пройшло добре та усунуті всі несправності, отримує протокол про результати техогляду в електронному варіанті за новим законодавством або, на вимогу замовника, на паперовому бланку. Протокол містить такі реквізити:

  • Найменування пункту техогляду
  • Дата проведення техогляду
  • Серійний номер транспортного засобу
  • Марка, модель, рік випуску транспортного засобу
  • Ідентифікаційний номер (VIN) транспортного засобу
  • Результати техогляду
  • Підписи технічного працівника

Протокол про результати техогляду підтверджує відповідність транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху та екологічним нормам, що дозволяє власнику авто вільно експлуатувати транспортний засіб на дорогах загального користування.

Відповідно до закону, водій вільний у виборі станцій для проходження обов’язкового технічного контролю, які внесено до реєстру Суб’єктів ОТК. Звертайтесь до акредитованих випробувальних лабораторій колісних транспортних засобів, котрі  мають право проводити обов’язковий технічний контроль. При виборі станції обов’язково враховуйте її розташування, ціну послуг та гнучкість графіку роботи. 

Ми  в свою чергу пропонуємо пройти ОТК в акредитованих випробувальних лабораторіях мережі ОТК-СЕРВІС. На нашому сайті можна оформити заявку на проходження техогляду.

Чому варто обрати ОТК-СЕРВІС?

ОТК-СЕРВІС – це мережа лабораторій, що надають послуги з обов’язкового технічного контролю (ОТК) транспортних засобів. Лабораторії ОТК-СЕРВІС мають ряд переваг, які роблять їх одними з найкращих у галузі:

  • Широкий спектр послуг: лабораторії ОТК-СЕРВІС пропонують повний спектр послуг з ОТК
  • Відкаліброване обладнання: лабораторії ОТК-СЕРВІС оснащені найсучаснішим обладнанням, що дозволяє проводити точні та об’єктивні перевірки.
  • Кваліфікований персонал: наші лабораторії мають штат акредитованих спеціалістів, з потужним досвідом роботи у сфері ОТК.
  • Приємні ціни: завжди пропонуємо доступні ціни на послуги з ОТК.

Якщо ви шукаєте лабораторію, яка надасть вам якісні послуги з ОТК за доступними цінами, то ОТК-СЕРВІС – це найкращий вибір.

Читати далі

Зміни у правилах перетину румунського кордону

При перетині румунського кордону важливо враховувати нові вимоги щодо технічного огляду транспортних засобів, які є обов'язковими для всіх автомобілів і автобусів, що в'їжджають до країни. Румунсь...

Зміни правил вантажоперевезень з ЄС

Відтепер для виконання перевезень відповідно до Угоди про лібералізацію вантажних перевезень з Європейським Союзом, необхідно: Українським перевізникам достатньо мати на борту вантажівки витяг про...

    Приєднуйтесь

    Будьте в курсі останніх акцій та новин