“ОТК-Сервіс” працює під час війни. 2 % з кожного оформленого протоколу ми перераховуємо на потреби ЗСУ. Разом до перемоги! Список працюючих ВЛ

180 Лабораторий
Замовити послугу
ГоловнаНовиниЧи введуть обов’язковий технічний контроль в Україні в 2023 році?

Новини

Чи введуть обов’язковий технічний контроль в Україні в 2023 році?

Однією з попередніх умов для можливості вступу до Європейського Союзу є впровадження норм та стандартів, які є однаковими для кожного з членів ЄС.

Згідно з угодою про асоцiацію з Європейським Союзом наша країна взяла на себе низку зобов’язань, одне з них – запровадження обов’язкового технiчного контролю, не лише для легкових автомобiлів якi залучені в комерційних перевезеннях, але й для автомобілів, які використовуються у приватних цілях.

Введення директиви щодо ОТК колiсних транспортних засобiв №2014/45/EU повинно було відбутися не пізніше ніж за 5 років, після її підписання. Згідно з цими даними, обов’язковий техогляд в Україні планувалося ввести з 1.09. 2022 року.

Усі терміни з виконання директив прописані у відповідному плані заходів, затвердженому і підписаному Кабiнетом Мінiстрів України.

На квітень 2021 Мінiстерством Iнфраструктури України було опублікувало, для ознайомлення, черговий проєкт Закону «Про обов’язковий техогляд», даний законопроєкт, передбачав введення періодичного технiчного огляду для контролю за технічним станом практично для всіх транспортних засобiв.

Тож для яких автомобiлів техогляд стане обов’язковим?

Після прийняття нового Закону України “Про обов’язковий технiчний огляд”, технiчний контроль стане обов’язковим для таких автомобілiв:

  • Автобусів (бiльше нiж вісім мiсць для пасажирiв, не враховуючи сидiння місце водiя) – незалежно від терміну використання – щопівроку;
  • Вантажних автомобiлів (масою до 3,5т.) – терміном використання більш як чотири роки – кожнi два роки;
  • Вантажних автомобiлів, маса яких більша 3,5т., терміном експлуатацiї бiльше одного року, щорічно;
  • Для легкових авто – старше чотирьох років, кожні два роки;
  • Легкових автомобілiв, які залучені для роботи в таксі – незалежно від термiну експлуатацiї, щороку;
  • Трейлерів (пересувних будинків) з масою більше 3,5 т. – щороку, не залежно від терміну використання.
  • Колiсних тракторів – після чотирьох років з дати виготовлення, потім що два роки;
  • Колiсних транспортних засобiв, що залучені для перевезення небезпечних вантажiв – через рiк з моменту виготовлення транспортного засобу, надалi кожнi шiсть мiсяців;
  • Транспорту призначеного для спеціального користування – незалежно від термiну експлуатацiї, щорiчно;
  • Мопедів й мотоциклів, що мають об’єм двигуна більше ніж 125 куб.см чи з електричним двигуном, що має потужність 4 кВт та бiльше, що експлуатуються понад два роки, кожні два роки.

Коли проводять позаплановий обов’язковий техогляд транспортних засобів?

Існують ряд випадків, у разі їх настання проводять позаплановий техогляд транспортного засобу проводиться незалежно від дати останнього ОТК, у випадках якщо змінився власник транспортного засобу, транспортний засіб переобладнано або в результаті дорожньо-транспортної пригоди були пошкоджені елементи, від яких залежить безпека транспортного засобу (наприклад, спрацювання подушок безпеки, підвіски, гальм, рульового управління, значна деформація кузова транспортного засобу).

Типи транспортних засобів, що не підлягають техогляду.

Нижче наводяться дані по типах транспортних засобів, що не підлягають обов’язковому техогляду на відповідність стандартам безпечного руху:

  • Транспортнi засоби, що рухаються зі швидкістю не більше 25 км/год.;
  • Колекційні та ретро-автомобілі, які не їздять магістральними дорогами;
  • Дипломатичні автомобілі;
  • Спортивні автомобілі, які беруть участь тільки в змаганнях;
  • Cпеціальні транспортні засоби, задіяні у перевезенні циркового та атракціонного обладнання швидкість якого не перевищує 40 км/год;
  • Транспортні засоби з допустимим об’ємом двигуна не більше 50 куб.см;
  • Колісні трактори з максимальною швидкiстю до 40 км/год.;
  • Транспортні засоби, визнані придатними до експлуатації після проведення, відповідних випробувань, на придатність до експлуатації, проведених відповідно до законодавства України та згідно з міжнародними нормами і стандартами;
  • Транспортні засоби, призначені для використання в промисловостi та сільському господарствi.
  • Даний законопроєкт після обговорення отримав значну кількість зауважень від населення та профільних організацій. Оскільки на сьогодні його доопрацювання не на часі, у зв’язку з військовими діями на території України. Реформа системи обов’язкового технічного контролю колісно-транспортних засобів в Україні обов’язково буде проведено, Міністерство інфраструктури планує це зробити після відміни воєнного стану в країні. Адже проведення обов’язкового технічного контрольну є загальноєвропейською практикою, в ЄС немає жодної країни, де б не проводили ОТК.

Техогляд у 2023 році буде обов’язковим для таких авто.

Періодичність проведення обов’язкових технiчних оглядів регулюється статтею 35 Закону України “Про дорожній рух”. Обов’язковому технiчному контролю підлягають коліснi транспортнi засоби, що використовуються на магістральних дорогах, незалежно від форми реєстрації власності.

  • Велико вантажні авто, старших одного року — один раз в рік;
  • Автобуси, які знаходяться в експлуатації понад два роки — раз на шість місяців;
  • Вантажно-пасажирські авто вагою до 3,5 т, які старші 2 років — що два роки.
  • Легковi автомобілi, що використовуються для роботи в таксi, старші двох років — один раз на рік;
  • Колісні трактори, що експлуатуються більш як два роки – один раз на два роки;
  • Спеціалізований автотранспорт (транспорт для усунення аварій та прибирання, автокрани, пожежні авто, автомобільні вишки, сміттєвози, технічна та медична допомога) — кожен рік.
  • Колісно-транспортні засоби, що залучені для транспортування небезпечних, токсичних та легкозаймистих вантажів – один рік з дня виготовлення транспортного засобу та кожні шість місяців після цього.

Після проведення випробувань ОТК, водію або власнику кожного транспортного засобу, який згідно з випробуваннями визнаний технічно справним, випробувальна лабораторія складає протокол у якому зазначається термін наступного проходження обов’язкового технічного огляду автомобіля.

Від проведення випробувань перевірки технічного стану звільнені такі автомобілі:

Всі легкові автомобілі, причепи та напівпричепи для них, незалежно від терміну експлуатації, якщо вони не долучені в діяльності для одержання прибутку.

Нові легкові автомобілі та причепи до них, що використовуються для комерційних перевезень, термін експлуатації яких не більше двох років.

Читати далі

Зміни у правилах перетину румунського кордону

При перетині румунського кордону важливо враховувати нові вимоги щодо технічного огляду транспортних засобів, які є обов'язковими для всіх автомобілів і автобусів, що в'їжджають до країни. Румунсь...

Зміни правил вантажоперевезень з ЄС

Відтепер для виконання перевезень відповідно до Угоди про лібералізацію вантажних перевезень з Європейським Союзом, необхідно: Українським перевізникам достатньо мати на борту вантажівки витяг про...

    Приєднуйтесь

    Будьте в курсі останніх акцій та новин