Техогляд причепів

Illustration

ОПИС ПОСЛУГИ

Питання — чи потрібно проходити техогляд причепа для легкового транспорту — турбує багатьох власників приватного некомерційного транспорту. До 2016 року діяв закон, який зобов'язував проходити регулярний техогляд тільки власників причепів до вантажних авто. Якщо вантажність понад 3,5 тонни, то потрібно було відвідувати ОТК-ділянку щороку. Якщо нижче — раз на два роки та й то, якщо експлуатаційний період був довше двох років. 
Ситуація змінилася, коли Міністерством інфраструктури було прийнято рішення змінити вітчизняну законодавчу базу щодо обов'язкового технічного контролю. Правила узгіднювати стандартів ЄС. Цього вимагає підписаний Україною договір про асоціацію. Загальна кількість нових законодавчих актів і поправок на сьогодні - 14. Тільки коли вони все будуть розглянуті та схвалені, техогляд причепів для легкових і вантажних автомобілів стане обов'язковим. 
У найближчі роки вже не буде мати знання, чи є власник ТЗ фізичною або юридичною особою, яка максимальна вантажність, термін служби і конструкція. Перевіряти придатність причепів до експлуатації доведеться всім без виключення водіям. Господарську діяльність в категорії послуг з техконтролю здійснюють тільки акредитовані центри — ОТК-Центри з досвідом роботи не менш як рік.
Повний перелік вимог ви можете дізнатися у нашого менеджера або на сайті у розділі Вимоги до авто. Менеджер також повідомить вам скільки коштує техогляд конкретної моделі машини. Наші ціни цілком прийнятні для власників транспорту. 
У разі позитивного результату після проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану.
У разі негативного результату або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу складається акт невідповідності технічного стану транспортного засобу.
ВИМОГИ (до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу):1. Загальні характеристики технічного стану ТЗ та його складників2. Пневматичні шини3. Колеса4. Захисні пристрої5. Зовнішні світлові прилади6. Гальмові системи7. Рама, кузов, інші опорні елементи8. Сідельно-зчіпний пристрій, шворінь напівпричепа9. Передній, задній буксирувальні пристрої10. Вантажна платформа, вантажний кузов11. Запасне пневматичне колесо12. Мости, осі13. Засоби фіксації, утримання зчіпних пристроїв у разі їх аварійного роз'єднання14. Устатковання15. Додаткові перевірки великогабаритного, великовагового транспортного засобу16. Додаткові перевірки ТЗ категорій FL, OX, AT, EX/II, EX/III, які призначено або пристосовано для перевезення небезпечних вантажів17. Додаткові перевірки ТЗ, які призначено для перевезення швидкопсувних харчових продуктів
ДОКУМЕНТИ
Для проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу замовник подає виконавцю особисто або через уповноважену особу:• паспорт або інший документ, що посвідчує особу (у разі подання документів уповноваженою особою така особа, крім документа, що зазначений в цьому абзаці, пред’являє виконавцю документ, що підтверджує її повноваження);• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.