Тернопіль

Хто і коли має проходити обов’язковий технічний контроль?

З дев’яти тисяч авто, які в тому числі перевозять пасажирів та проходили техогляд, більше сотні виявились несправними.

[object Object]

10.07.2018 | 16:00:18

З дев’яти тисяч авто, які в тому числі перевозять пасажирів та проходили техогляд, більше сотні виявились несправними. Автобуси перевіряють двічі на рік. Автомобілі таксі – раз на рік.

Техогляд, обов’язковий для всіх, відмінили вже кілька років тому. Проте для певних видів транспорту він залишився обов’язковим. В тому числі і для автобусів та машин таксі, які перевозять пасажирів. Одним із основних моментів експлуатації вантажних транспортних засобів та автомобілів, що перевозять пасажирів, є проходження обов’язкового технічного контролю, - пояснив провідний спеціаліст сектору кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю сервісного центру Василь Барановський. - Для того, щоб пройти дану процедуру, власник транспортного засобу або уповноважена особа повинні надати справний та укомплектований транспортний засіб, який відповідає вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, Від початку року в Тернопільській області 9710 транспортним засобам було проведено обов’язковий технічний контроль. З них 138 авто виявились у несправному стані, характерними несправностями є затемнення вікон та самовільне переобладнання. На кожний транспортний засіб, що пройшов обов'язковий технічний контроль і визнаний технічно справним, суб'єкт проведення обов'язкового технічного контролю видає протокол перевірки його технічного стану, - повідомив Василь Барановський. - У протоколі зазначається строк чергового проходження обов'язкового технічного контролю транспортного засобу, відповідно до періодичності проходження. Хто і коли має пройти обов'язковий технічний контроль:

автомобілі таксі -1 раз на рік
легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку -1 раз на два роки
вантажні до 3,5 тон з терміном експлуатації понад 2 роки - 1 раз на два роки
вантажні більше 3,5 тон, незалежно від строку експлуатації - 1 раз на рік -
автобуси, незалежно від строку експлуатації - двічі на рік (один раз у 6 місяців)
причепи вантажного автомобіля до 3,5 тон з терміном експлуатації більше 2 років – 1 раз у 2 роки
причепи вантажного автомобіля більше 3,5 тон -1 раз у рік.