Сертифікація ГБО

Переобладнання транспортних засобів

Це зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, а також встановлення ГБО.
Водії, які встановили на свій автомобіль газово-балонне обладнання (ГБО) повинні вносити зміни в свій техпаспорт. Необхідно подати у сервісний центр МВС пакет документів серед яких має бути і сертифікат відповідності або акт технічної експертизи. (Згідно Постанови КМУ від 21.07.2010 №607, після переобладнання автомобіля, в тому числі встановлення ГБО).
Не дозволяється без погодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціально уповноваженої на це Кабінетом Міністрів України організації переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії.
У разі, якщо суб'єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність з переобладнання транспортних засобів, проводять переобладнання п'яти і більше транспортних засобів протягом року, то повинні мати узгоджену з відповідними уповноваженими державними органами нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання та свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Допуск до експлуатації переобладнаних транспортних засобів здійснюється лише шляхом проведення спеціальних випробувань та оформлення сертифіката на відповідність вимогам чинних в Україні правил, нормативів і стандартів.

Документами про відповідність переобладнаних транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху є:
• для транспортних засобів, переобладнаних в індивідуальному порядку, а також транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газових паливах; • акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) за формою згідно з додатком 5 або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації транспортних засобів.
Пройти сертифікацію ГБО можна в органах сертифікації, зазначених в переліку на сайті Міністерства Інфраструктури України (МІУ) у яких укладено договори з випробувальними лабораторіями.
Орган з сертифікації ТОВ «УКР-ТЕСТ-СТАНДАРТ» акредитовано Національним агентством з акредитації України та уповноважено Міністерством інфраструктури України на проведення робіт із сертифікації транспортних засобів, в тому числі і транспортних засобів на яких встановлено ГБО.

Лабораторії мережі ОТК-Сервіс мають зазначених фахівців оцінки відповідності. Після того, як автомобіль з ГБО пройшов випробування і отримав протокол, результати передаються в орган сертифікації для отримання сертифікату відповідності.

 Що перевіряє орган оцінки відповідності після установки ГБО? На що в першу чергу звертають увагу?
• Перш за все, перевіряють, щоб обладнання було марковано і відповідало нормативної та технічної документації. У маркуванні повинна бути відображена вся інформація про ГБО: виробник, термін експлуатації, місце випуску і т. п.
• Обов'язково перевіряється наявність клапанів, які виключають потрапляння газу в салон. Зараз багато СТО ставлять ГБО без клапанів, з балонами, у яких закінчився термін експлуатації, - так виходить набагато дешевше. Такі небезпечні модифікації дозволяють зменшити вартість обладнання, але мають загрозу життю людей.
• На спеціально обладнаному пристрої перевіряється відсутність газових газів. Проводячи випробування, подається видалення, щоб газ йшов по трубопроводу, і спеціалісти можуть знайти витік, якщо він є. Крім того, за часом експертиза в цілі перевіряє правильність встановлення даного обладнання відповідно до нормативно-технічної документації.
Це значно знижує ризики виникнення небезпечних ситуацій – загорання автомобілю, витік газу у салон. Основна мета – виключити загрозу житті автовласників, пасажирів та оточуючих.
Звертайтесь до найближчого пункту нашої мережі.

Наші випробувальні лабораторії

Записатись на СЕРТИФІКАЦІЮ

Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо за звернення!

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом

Can't send form.

Please try again later.